Posted on

JoPil_cover11 czerwca na polskim rynku pokazała się płyta szczególnie mi bliska. Od czterech lat Asia Pilarska pracowała nas swoim autorskim materiałem, którym właśnie teraz chce się podzielić ze światem. Dla mnie osobiście jest to płyta szczególnie ważna – bo miałem wielką przyjemność uczestniczyć w jej wydaniu. Cieszy mnie również to, że projekt okładki wykonała dla JoPil specjalnie nasza wspólna przyjaciółka – Asia Bród. Przyjemnie pracować z tak dobrymi ludźmi.

„Something Good” to druga płyta Joanny Pilarskiej, która rozpoczyna nią solową karierę, pod nowym scenicznym pseudonimem JoPil. W odróżnieniu od jej debiutanckiego krążka, wydanego kilka lat temu wspólnie z formacją „Na Drodze”, artystka odchodzi nieco od charakterystycznej dla siebie bluesowej stylistyki i kieruje się w stronę spokojnych, nastrojowych opowieści. Materiał zawarty na płycie stanowią autorskie utwory Joanny Pilarskiej, często bardzo osobiste i wynikające z doświadczeń czterech ostatnich lat. To efekt długotrwałej pracy i spełnienie marzeń nie tylko artystki, ale również jej fanów, nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy.

W nagraniach, których dokonano w Jaworznie w studiu Fabryka Talentów, udział poza Joanną Pilarską wzięli również:JoPil_2

Marek Gorlitz – gitara akustyczna,
Michał Łyp – bas,
Artur Majewski – piano, gitara akustyczna, chórki,
Jan Galach – skrzypce,
Marek Zarankiewicz – perkusja,
Przemek Chołody – harmonijka ustna.

Tytułowy utwór „Something Good” znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu portugalskiego reżysera Miguela Gaudencio „Pragnienie piękna” (Desire For Beauty). Płyta jest anglojęzyczna – teksty powstawały oryginalnie już w tym języku, a nad materiałem zawartym na krążku pracowali ludzie z różnych krajów. Mastering wykonał Giuseppe Orlando z The Outer Sound Studio w Rzymie.

Wydawcą „Something Good” jest Cytryna.pl

Tracklista:

 1. Drifting Song (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska, Artur Majewski)
 2. Oh, Jeremy (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska)
 3. Princess (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska, Artur Majewski)
 4. Just in case (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska)
 5. Don’t leave me Angel (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska)
 6. Big Colored Balloon (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska)
 7. Something Good (Joanna Pilarska/Konstantin Andriejew)
 8. Trivial Thing (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska, Artur Majewski)
 9. A very bad day (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska)
 10. Friendly (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska)
 11. I’m Cold (Joanna Pilarska/Joanna Pilarska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *